
Brković zamenio Todića na klupi Orlića
Vreme čitanja: 2min | pet. 10.10.25. | 14:28
Nekadašnji trener Partizana novi selektor kadeta Srbije
Posle samo godinu dana na klupi kadetske reprezentacije Srbije, Zoran Todić, podneo je ostavku, a Rukometni savez Srbije je na sednici Upravnog odbora za novog kormilara Orlića imenovao Aleksandra Brkovića.
Nekadašnji trener Partizana, pre 14 godina je bio najmlađi stručnjak u istoriji na klupi nekog tima u elitnom evropskom takmičenju, Ligi šampiona. Posle crno-belih, sa kojima je osvojio dve titule šampiona Srbije, radio je sa mlađim kategorijama u Bahreinu i Izraelu.
Izabrane vesti
U prethodnom mandatu, kada je na predsednica RSS-bila Milena Delić bio je prvi operativac na Tošinom bunaru, odnosno generalni sekretar. Kasnije se vratio u sportski sektor RSS-a, a posle nekoliko godina pauze opet će da se vrati na poziciju kormilara kadetske reprezentacije. On je vodio i generaciju 2004. i mlađe na kadetskom Evropskom prvenstvu u Podgorici pre tri godine. Sada će da radi sa talentovanim rukometašima 2008. i mlađih koji kreću u novi ciklus narednog leta.

Brkovićev pomoćnik biće trener Obilića Marko Pavlović.
“Upravni odbor RSS-a, na osnovu obavljenih konsultacija sa selektorom muške seniorske reprezentacije Raulom Gonzalesom, zbog činjenice da postoji potreba za kompletiranjem stručnih štabova reprezentativnih selekcija, a imajuću u vidu da su imenovani treneri sa dugogodišnjim iskustvom, doneo je odluku o imenovanju Brkovića za selektora i Pavlovića za pomoćnog trenera”, stoji u saopštenju koji je potpisao čelni čovek RSS-a Božidar Đurković.
Todić, trener beogradskih Lavova (filijala Partizana) sa izlaznom generacijom 2006. godište i mlađih, u kojoj su nosioci bili Ognjen Cenić, Đorđe Draško i Andrija Stankov, prošao je u drugu rundu na Svetskom prvenstvu u Egiptu, a malo je falilo da se plasiramo u četvrtinale. Koban je bio ubedljiv poraz od Španije, a kasnije je Island dobio Furiju, pa je u trouglu, Srbija ostala bez mesta među osam. Ista generacija je bila šesta u Evropi pod komandom Darka Tirvkovića u avgustu 2024.
Sa juniorima, do ovog leta kadetima, trebalo bi da ostane da radi Dalibor Čutura koji ima ugovor sa Savezom.