Danska ostala bez daha, moćna Norveška ide po zlato!

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.12.20. | 22:46

Domaćin imao tri gola prednosti na poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za slavlje - 24:27

Danska je večeras u Herningu vodila na poluvremenu sa tri gola razlike i tokom meča imala i četiri gola prednosti, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale. Tamo je prema očekivanjima otišla Norveška, koja će i u finalu sa Francuskom biti favorit za osvajanje zlatne medalje - 27:24 (10:13).

Norvežanke su utakmice prelomile u završnici meča i serijom 8:2 stigle do nenadoknadive prednosti. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Nora Monk sa šest postignutih golova, a isti broj pogodaka kod  Danske postigla je i Mia Rej.

Francuska i Norveška će se boriti za trofej u nedelju od 18 časova, dok će od 15.30 u borbi za treće mesto igrati Hrvatska i Danska.