Drugo lice Lajkovčanki: Ništa nije gotovo, igraće se majstorica u Obrenovcu

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.04.24. | 20:25

Železničar uzvratio istom merom i izjednačio u polufinalu na 1:1

Kakav zaokret u seriji TENT - Železničar... Ali, to nije ništa čudno za žensku odbojku.

U utorak su Obrenovčanke pobedile na prvom meču polufinalne serije maksimalnim rezultatom i napravile veliki korak ka finalu, a onda su im danas rivalke uzvratile na identičan način. Železničar je na domaćem terenu slavio posle tri seta - 25:15, 25:22, 25:20.

Sada je rezultat u seriji izjednačen 1:1, a odluka o finalisti će pasti u ponedeljak u Obrenovcu.

Kad su večeras devojke koje vodi Igor Žakić istrčale na teren u Lajkovcu, kao da su im pred očima bile scene sa prethodnog duela na istom mestu. Nedavno su pružile veoma lošu partiju tu, a sada su je ponovile. Već u prvom setu je Železničar pokazao koliko je nadmoćan. Obrenovčanke su imale očajan prolaz u napadu, slab prijem, nikakav blok, a nisu ni napale servisom. U protivničkom taboru sve je bolje funkcionisalo - počev od prijema koji je bio sjajan, preko drugih elemenata.

U drugom setu je TENT vodio i 19:14, činilo se da sigurnim koracima ide ka izjednačenju, međutim završnica je pripala domaćima. Mina Mijatović je pokušavala da trgne tim, ali na drugoj strani je bilo više raspoloženih pojedinaca. U trećem setu posao su završile Vanja Ivanović, Malina Terel i Ljubica Milojević.

Veliki rivali će morati još jednom na teren, a u tom poslednjem meču teško da može da se odredi favorit.

Večeras je poenterski učinak u Železničaru izgledao ovako: Vanja Ivanović 14, Ljubica Milojević 12, Malina Terel 11, Jovana Zelenović osam. Kod poraženih najbolja je bila Mina Mijatović sa 17 poena. Pratila je Ana Malešević sa osam.