(©FIVB)
(©FIVB)

Egipat uzeo prvi set, Orlovi se uozbiljili na vreme! Put do vize i dalje trnovit

Vreme čitanja: 2min | uto. 03.10.23. | 07:32

Odbojkaši Srbije zabeležili drugu pobedu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju

Nije uopšte bio prijatan početak meča za Orlove, ali srećom na vreme su se trgli i upalili motore. Od drugog seta do kraja utakmice držali su konce u svojim rukama, pa su kad je pala poslednja lopta odbojkaši Egipta morali da im čestitaju - 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16).

S obzirom na to da su ostali na pobedničkom putu i dalje postoje šanse da izbore jedno od dva prva mesta, koja vode u Pariz. U nastavku kvalifikacionog turnira sastaju se sa Finskom, Japanom, Amerikom i Slovenijom.

Trenutno imaju skor 2-1 i svesni su da će im za ostvarenje cilja biti potrebna iznenađenja protiv najjačih rivala krajem nedelje. Uz naravno sigurne pobede u duelima sa slabijim ekipama, kao što je Finska s kojom se sastaju u sredu od 6.00 časova.

Početak meča sa prvakom Afrike uopšte nije obećavao. Rival je u svim elementima bio bolji, izgledao je mnogo motivisanije i sigurnije. Kolaković se odlučio za postavu u kojoj su Ivović i Kujundžić bili na prijemu, Krsmanović i Podraščanin na poziciji srednjeg blokera, dizač je bio Vuk Todorović, korektor Dražen Luburić, a libero Milorad Kapur.

Egipćani su napadali servisom, bili su sa svih strana opasni u napadu, u svakoj situaciji na terenu su se snalazili bolje. Od 2:1 pa do 25:18 vođstvo je bilo na njihovoj strani. U završnici je razlika bila prilično velika tako da prilike za neki preokret Srbije nije bilo.

Orlovi su znali da moraju momentalno da reaguju, jer bi poraz na ovom susretu verovatno značio i oproštaj od prva dva mesta koja donose vizu za Olimpijske igre. Morali bi da čekaju jun naredne godine i šansu da se nađu u Parizu preko rang liste...

Pokazali su pravu reakciju, uspeli su da umire raspoložene protivnike i dođu do željene igre, a i rezultata. Kad su dobili drugi set sve je bilo lakše... Uspeli su da poprave igru u svim elementima, da nametnu svoj ritam i nateraju rivala da napravi mnogo više grešaka.

Ulazak kapitena Uroša Kovačevića je doneo pozitivne promene, a njegova partija raduje i zbog težih izazova koji tek čekaju Srbiju na turniru u Tokiju.

Kao najefikasniji na utakmici izdvojio se Marko Ivović sa 14 poena - 10 iz napada, dva bloka, dva asa. Kovačević se zaustavio na 13, a Dražen Luburić na 12. Srednji blokeri koji su ušli sa klupe takođe su dali dobar doprinos pobedi - Nedeljković je zabeležio devet poena (od čega čak sedam iz bloka), a Nemanja Mašulović šest.