Lazar Kukić (©Starsport)

Favoriti držali lekcije, Kukićev i Cuparin Dinamo brojao do 52

Vreme čitanja: 2min | uto. 17.10.23. | 23:35

Liga Evrope: Očekivani rezultati prvog kola. Rumunski šampion pobedio Izviđača sa čak 52:24, a u prvom poluvremenu je bilo 27:7

Nije bilo iznenađenja u prvom kolu Lige Evrope. Favoriti su imali lak zadatak. Dinamo iz Bukurešta je na svom terenu pregazio najbolji tim Bosne i Hercegovine, Izviđač sa čak 52:24. Tim Ćavija Paskvala je za prvih 30 minuta čak 27 puta zatresao mrežu gostiju iz Ljubuškog.

Lazar Kukić je postigao dva gola za domaćina, dok je Vladimir Cupara imao pet odbrana. Najzanimljivje je bilo u Berlinu, gde je lider Bundeslige Fukse dobio u tvrdom meču Šamberi sa 24:22. Nije bilo u timu golmana Orlova Dejana Milosavljeva, dok je pivotmen Mijajlo Marsenić pogodio jednom mrežu gostiju.

Nant je u derbiju kola lako izašao na kraj sa Benfikom – 37:28. Za tim iz Lisabona je Petar Đorđić pogodio tri puta mrežu osvajača Kupa Francuske. Nekse je u Našicama pregazio danski Skjern sa 39:25, a dobru partiju je pružio srpski reprezentativac Predrag Vejin, strlac četiri gola. Gorenje je bilo ubedljivo protiv Fadija u Velenju – 34:26.