Rukometaši Francuske (©Reuters)

Francuzi izrešetali Iran i nastavili sigurnim koracima ka plej-ofu

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.01.23. | 19:44

Ubedljiv trijumf Trikolora u okviru Grupe 1

Nova pobeda Francuza na Svetskom prvenstvu u rukometu. Dosad najubedljivija. Savladali su Iran 41:29 i nastavili da marširaju ka plej-ofu.

Držao se Iran u prvom poluvremenu sasvim solidno, ali kako je vreme odmicalo tako su Francuzi uvećavali višak. Na poluvreme se otišlo sa 18:14 u korist Trikolora.

U nastavku odmah četiri vezana gola Francuza za +8 i bilo je jasno da se Iran neće lepo provesti. Na kraju je francuska selekcija stigla i do dvocifrenog viška i ubedljive pobede.

Tibodo Brije se istakao u drugom poluvremenu (četiri gola), pa je na kraju šest puta zatresao mrežu, kao i Nikola Turna koji je četiri pogotka postigao u poslednjih 10 minuta.

Svi francuski rukometaši upisali su se u listu strelaca, a uz pomenuti dvojac istakli su se Melvin Ričardson i Elojim Prandi sa po pet pogodaka.

U selekciji Irana po četiri pogotka postigli su Jasin Kabirianjo, Oraei i Reza Jadegari.