©Reuters

Hrvatice prvi put u istoriji u polufinalu Evropskog prvenstva

Vreme čitanja: 1min | uto. 15.12.20. | 19:44

Nemice savladane u odlučujućoj utakmici u Koldingu - 23:20

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske prvi put u svojoj istoriji plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u poslednjoj utakmici takmičenja u grupi 2 u direktnom okršaju savladala Nemačku - 23:20 (12:12).

Hrvatice su zablistale u drugom poluvremenu, koje su otvorile serijom 5:0, pa Nemice kao da više nisu imale snage za povratak u igru. Inače, Hrvatskoj je za prolaz u borbu za odličja bio dovoljan i minimalan poraz. Nemačka je odigrala katastrofalno drugo poluvreme, izgubila se u jurnjavi za protivnikom, pa je u drugih pola sata igre postigla samo osam golova.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Ana Debelić sa šest postignutih golova, dok je Ćamila Mičijević postigla četiri. Sa druge strane daleko najefikasnija sa devet postignutih golova bila je Julija Majndorf, ali to samo govori o igri ostatka tima.

Hrvatska je plasmanom u polufinale obezbedila i plasman na Svetsko prvenstvo, na kojem će se naći prvi put od 2011. godine.