"Andrea Arsović"

Kakav dan za srpski sport: Arsović i Stefanović prvaci Evrope! U finalu pucali bolje od Hrvata

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.03.15. | 22:30

Uspeh naših stralaca na Evropskom prvenstvu u Holandiji

Andrea Arsović

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Andrea Arsović i Milutin Stefanović osvojili su zlatnu medalju vazdušnom puškom u miksu na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Arsović i Stefanović su u finalu savladalii hrvatski miks Snježana Pejčić - Petar Gorša sa 5:3. U meču za bronzu Rusija 1 je bila bolja od Srbije 2 sa 5:2.

Kvalifikacije je Srbija 1 zarvšila na drugom mestu sa 520,6 krugova (Arsović 262, Stefanović 258,6). Prva je bila Norveška 1 sa 521,8 krugova, treća Švajcarska 1 sa 519,7 krugova.

Osmo mesto koje je vodilo u polufinalnu grupu osvojila je Srbija 2 sa 518,8 krugova (Ivana Maksimovic 259,9, Milenko Sebic 258,9).

Drugi srpski miks Ivana Maksimović - Milenko Sebić, borio se za bronzu ali je zauzeo četvrto mesto pošto je poražen od Rusije. Četvrto mesto osvojili su pištoljem Damir Mikec i Zorana Arunović.

Podsetimo, tokom subote najpre su nas obradovali teniseri pobedom nad Hrvatima u Dejvis kupu, a zatim i Ivana Španović, osvajanjem zlatne medalje na EP u dvorani u Pragu.

(FOTO: MN Press)