(©CEV)
(©CEV)

Konačno reakcija šampiona Srbije: Partizan preko zlatnog seta do osmine finala CEV kupa

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.23. | 22:55

Crno-beli uspeli u Belgiji prvo da dobiju meč 3:1, a onda i dodatan period i tako obezbede prolaz dalje

Konačno su se trgli odbojkaši Partizana i pokazali ono što se od šampiona Srbije i očekuje.

Izabranici Bojana Janića su večeras u Belgiji savladali Luven - 3:1, a onda i dobili zlatni set 15:13 i tako prošli u osminu finala CEV Kupa.

Uspeli su crno-beli da se izvuku iz teške situacije, jer su prvi obračun u Beogradu izgubili maksimalnim rezultatom. U revanšu im je bila potrebna pobeda 3:0 ili 3:1 (nose isti broj bodova - tri), da bi dobili priliku u zlatnom setu.

Ono što je bilo potrebno - to su i uradili. Sigurno da su posle ovakve partije popravili malo raspoloženje i podigli samopouzdanje jer su u prethodnom periodu odigrali veoma loše u kvalifikacijama za Ligu šampiona, potom izgubili prvi meč u CEV kupu ubedljivo, a onda i doživeli poraz od Niša u domaćem prvenstvu.

U osmini finala (13. i 20. decembar) igraće protiv ukrajinskog Prometeja (Mihajlo Stanković).

Kad su preostale srpske ekipe u pitanju - Jedinstvo je večeras zabeležilo prvu pobedu u Ligi šampiona za odbojkašice.

Odbojkaši Radničkog i Vojvodine su poraženi pa su eliminisali u CEV kupu. Ribnica je ispala iz Kupa izazivača, a utakmica subotičkog Spartaka je i dalje u toku.

Igračice Železničara su doživela poraz od Kjerija - 0:3, pa ih čeka težak posao u Italiji u revanšu.