Odbojkaši Radničkog (©CEV)

Krajova eliminisala Radnički, Kragujevčani nisu mogli bez prvog korektora

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.23. | 20:28

Rumunski tim slavio na domaćem terenu 3:1 i nadoknadio razliku iz prvog obračuna, koji je pripao Brđovićevom timu - 3:2

Ništa od nastavka evropskih snova odbojkaša Radničkog iz Kragujevca.

Izabranici Alekse Brđovića su na revanš meč 1/16 finala CEV kupa protiv Krajove otputovali bez povređenog prvog korektora Dejvida Krasteva i njegov izostanak nisu uspeli da nadomeste - 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 20:25).

S obzirom na to da su Kragujevčani dobili na svom terenu prvi duel - 3:2, bila im je potrebna bilo koja pobeda za prolaz. Mogli su da izgube 2:3, pa da onda traže šansu u zlatnom setu... Ali, znali su da ukoliko bude 3:0 ili 3:1 za protivnika da je to i definitivno kraj.

Krajova je posle 114 minuta velike borbe slavila... Ovog puta nije bio maratonski meč kao prethodni, kad se taj-brejk igrao do 30. poena, ali je bilo prilično zanimljivo.

Ponovo je za Radnički koban bio bivši igrač Milan Krstić. Baš kao i u Kragujevcu, postigao je najviše poena u svom timu - 16. U prvom setu nije igrao, u drugom je ušao, a u naredna dva bio je starter. Imao je sjajan napad 17-13 (76 odsto), dva bloka i jedan as.

U sastavu srpskog tima izdvojio se Filip Stoilović sa 21 poenom, po 16 su upisali Vuk Ivanković i Nikola Goić. Napravio je Radnički ovog puta čak 28 grešaka - iz servisa 16 i 12 iz napada. Na taj način je pogurao protivnika ka cilju.

Rumunski tim će u osmini finala (13. i 20. decembar) protiv Aluron Varte Zavjerče iz Poljske.