Odbojkaši Vojvodine (©CEV)

Ludnica u Novom Sadu - dve greške rešile peti set: Vojvodina presudila lideru Crvenoj zvezdi

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.02.24. | 21:23

Novosađani na krilima talentovanog Luke Stankovića stigli do velike pobede u Spensu

Vrlo uzbudljiv okršaj gledala je publika večeras u Spensu, a na kraju je mogla i da se raduje, jer su pobedu odneli domaći odbojkaši.

Vojvodina je slavila protiv lidera Crvene zvezde posle velike borbe u taj-brejku, koji je završen rezultatom 27:25. Obe ekipe su imale šanse u petom setu, a na kraju su presudile dve vezane greške gostujućih odbojkaša.

Na semaforu je posle skoro tri sata bitke pisalo 3:2 za domaće - 23:25, 25:23, 21:25, 31:29, 27:25.

Glavni akter meča bio je Luka Stanković, mladi korektor Vojvodine koji je dominirao u odlučujućem periodu. Ipak, njegovi potezi nisu presudili, nego dve greške u napadu Nikolića i Lopara.

Ipak, pamtiće se sigurno Stankovićeva partija - postigao je deset poena u taj-brejku, od toga pet iz bloka. Ukupno je na svom kontu imao 23 poena.

Žarko Ubiparip je postigao 15 poena, Lazar Bajandić 13, a Filip Savovski 11. Važne poene u petom setu zabeležili su sa servisa Rudić i Kisić.

U ekipi Crvene zvezde kao i uvek najbolji bio Dušan Nikolić sa 32 poena. Omar Ahmed je zabeležio 21, a Dušan Lopar 14.

Crvena zvezda i Vojvodina su sada zajedno na vrhu sa skorom 12-4.