Lukas Seman (©MN Press)

Mišović začarao mrežu, Basara slomio Primorac za treću pobedu Zvezde na Jadranu

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.11.22. | 19:01

Crveno-beli trijumfovali posle preokreta

I više nego zadovoljan može da bude Dejan Savić rezultatima Crvene zvezde u Jadranskoj ligi. Igra ih nije uvek pratila, dosta su oscilirali crveno-beli, i te kako su bili ranjivi, ali nadigrao ih je samo kragujevački Radnički na domaćem terenu. Posle Partizana i Jadrana iz Herceg Novog, uzela je Zvezda meru i kotorskom Primorcu. Nadoknadila je zaostatak od tri gola i stigla do najubedljivije pobede u regionalnoj ligi - 9:6.

Retko kada je ove sezone Crvena zvezda bila pokretljiva u odbrani kao protiv Primorca na Banjici, ali za egal meč nije bila zaslužna samo prva linija u bloku, nego i Vladimir Mišović. Ušao je od prvog minuta u mod kada sve skida, činilo se da ima magnet koji privlači lopte. Prvih pet šuteva Kotorana nije završilo u mreži, na svakoj je bio Vladimir Mišović

Sa distance Primorac nije mogao do gola, upisao se tek kada je spustio loptu na Bojana Paunovića, koji je na dva metra okrenuo Dušana Markovića. Tu je Vladimir Mišović bio nemoćan, kao i kod hirurški preciznog udarca Filipa Gardaševića, pomalo proisteklog iz frustracije i nemoći da naudi crveno-belima.

Kako je vreme odmicalo, crnogorski predstavnik je počeo da pronalazi rešenja, donosio je bolje odluke u napadu i preko Petra Vujoševića i kapitena Marka Gopčevića se odlepio. Ostao je tim Dejana Savića do završnice prvog poluvremena samo na golu Dušana Vasića iz kontre. Povratnika u Zvezdu faulirao je golman Aleksandro Kralj, zaradio je isključenje i mreža je bila nebranjena. Nije bilo teško Dušanu Vasiću da postigne gol...

No, to je bilo sve od crveno-belih do finiša drugog perioda, kada su prazan hod prekinuli Veljko Tankosić - kao i kod Gardaševićevog šuta lopta se od prečke spustila iza imaginarne gol-linije - i beka Dušana Markovića. Do tada su Beograđani imali problema i da upute udarac ka golu, duplo više imao ih je Primorac, kome se u nastavku igra ugasila.

Krenuo je po Primorac meč da se odvijao kao sa Radničkim, ali pad je došao ranije. Dušan Marković i imenjak Vasić anulirali su zaostatak, iz zimskog sna izašao je Ivan Basara, koji je tokom većeg dela utakmice bio neprimetan. Vladimir Mišović je u tri vezana napada pročitao šutere kotorskog tima, a meč su u korist crveno-belih prelomili kapiten Miloš Vukićević golom kod stative i Veljko Tankosić.