Odbojkaši Zakse (©CEV)

Ne da Zaksa još titulu, Peruđa je na kolenima!

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.03.23. | 23:04

Poljaci sjajno odigrali prvi meč polufinala protiv Italijana - 3:1

Možda je neko pomislio da je vreme da Zaksa siđe s trona... Međutim, posle večerašnje partije je jasno da su Poljaci spremni da napadnu treću uzastopnu evropsku titulu.

Protiv svetskog prvaka i tima koji važi za najskuplji na planeti - Peruđe, aktuelni šampion Evrope je odigrao fantastičan meč i zabeležio veliku pobedu u polufinalu Lige šampiona - 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22).

Posle ovakvog raspleta Zaksi su potrebna dva seta na gostujućem terenu 6. aprila da obezbedi odlazak u finale. Peruđa je u veoma teškoj situaciji, jer da bi imala šansu za put u Torino, treba prvo da slavi 3:0 ili 3:1, a onda i da dobije zlatni set.

Čak 33 greške napravila je italijanska ekipa, pa sa takvim učinkom čak i protiv mnogo slabijeg rivala nije mogla da očekuje nešto više od jednog osvojenog seta.

Zaksa je kaznila takvo izdanje protivnika, iskoristila je sve šanse, blistala kad god se rezultat lomio i sasvim zasluženo je stigla do pobede.

U pobedničkom sastavu izdvojio se Bartoš Bednorz, koji je nanizao 23 poena. Pratili su ga Lukaš Kačmarek sa 14 i Dejvid Smit sa 11. Kod poraženih najbolji je bio Vilfredo Leon sa 17 poena.

Večeras je odigran i prvi meč finala CEV kupa u kome je iznenađenje napravio belgijski Roselar, koji je stigao u Italiji do maksimalne pobede protiv Modene.

POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA ZA ODBOJKAŠE (PRVI MEČEVI)

Halkbank - Jastrežebski 1:3 (22:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Zaksa - Peruđa 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22)