Draško Nenadić (©Starsport)

Nenadić kapitenski, Đurović najbolji: Zvezda u finišu slomila Zrenjanince

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.12.22. | 22:35

Arkus Superliga Srbije: Crveno-beli pobedili Proleter posle preokreta u poslednjih 15 minuta – 31:25. Radnički u Kragujevcu dobio Jugović sa 31:29

Rukometaši Zvezde nemaju problema s timovima iz donjeg dela tabele Superlige Srbije, ali porazi protiv najboljih klubova u ligi (Partizan, Metaloplastika i Vojvodina) verovatno će crveno-bele da koštaju ulaska u plej-of. Mučila se četa Ratka Đurkovića u Zrenjaninu, ali u poslednjih 15 minuta slomljen je otpor Proletera u Kristalnoj dvorani – 31:25 (14:16).

Mirko Đurović je držao goste u igri većim delom susreta, bio je veoma raspucan, odigrao najbolji meč sezone, a kada se lomilo kapiten Draško Nenadić je preuzeo stvar u svoje ruke, postigao tri pogotka u finišu i doneo dva boda Zvezdi. Odličan je bio u poslednjih desetak minuta i srednji bek Ivan Horvat. Njegovim ulaskom u igru, napad gostiju je postao tečniji, bolji, dok je sigurnost u odbrani davao golman Janko Gemaljević.

Zrenjaninci su u 46. minutu imali 22:22, mirisalo je na neizvesnu završnicu, ali je onda usledila serija 5:0 crveno-belih i siguran trijumf u gradu u Banatu. Đurović je postigao osam golova u pobedničkom timu, Draško Nenadić je pet puta zatresao mrežu domaćina, a Ivan Horvat i pivotmen Branko Kankaraš po četiri. Janko Gemaljević je imao 11 uspešnih intervencija.

Subota, 20.30: (4,90) Erlangen (10,0) Fukse Berlin (1,25)

Kod domaćina, bolji od ostalih bio je Predrag Krivošija sa sedam pogodaka, dok je Lazar Pavlović dao četiti gola. Golman Miloš Kovačević je sakupio osam odbrana, a Dalibor Breti pet.

U drugom meču dana u okviru 11. kola šampionata, Radnički je u Kragujevcu dobio poslednjeplasirani Jugović sa 31:29. Miloš Barudžić je postigao osam golova za domaćina, juniorski reprezentativac Srbije Boško Stanisavljević šest, a Dušan Kasalović pet. Kod tima iz Kaća, levi bek Nikola Kovačević je bio raspoložen sa osam golova, dok su Dobrivoje Marković, Ognjen Regodić, Aleksandar Rudić i Petar Petrović po četiri puta zatresli mrežu Radničkog.