Odbojkašice Železničara (©MN Press)

Ništa od iznenađenja Železničara, Šverin se radovao na domaćem terenu

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.12.22. | 21:49

Lajkovčanke nisu uspele da izbegnu maksimalni poraz u prvoj utakmici 1/16 finala CEV kupa

Odbojkašice Železničara nisu uspele da iznenade Šverin u prvoj utakmici 1/16 finala CEV kupa. Lajkovčanke su poražene na gostovanju posle tri seta - 15:25, 21:25, 21:25, pa ih sledeće nedelje kod kuće čeka težak zadatak.

Da bi obezbedile prolaz dalje igračice Branka Kovačevića moraju prvo da trijumfuju na domaćem terenu rezultatom 3:0 ili 3:1, a onda da dobiju i zlatni set koji se igra po završetku revanša do 15 poena.

Aleksandra Uzelac je bila po običaju najraspoloženija u sastavu Železničara. Osvojila je 14 poena i bila najveća pretnja po protivnički tim. Najveću pomoć dobila je od Vanje Ivanović, koja je završila susret sa 12 poena.

Pobednik dvomeča Železničar – Šverin igraće u osmini finala Kupa CEV 2023. protiv pobednika duela Bimal Jedinstvo Brčko (BIH) – Svijetelski Bekeščaba (HUN).

Utakmice osmine finala će se odigrati 11. i 18. januara.