Bogdan Radivojević (©Starsport)

Radivojević šest u metu, Pešmalbek četiri, Parižani pregazili desetkovani Kjelce

Vreme čitanja: 2min | čet. 22.02.24. | 22:36

Liga šampiona: Desno krilo Orlova najefikasnije u redovima Eurofarm Pelistera koji je očekivano pao na Baltiku od Kila – 24:29. Sveci pobedili tim Talanta Dujšebajeva sa čak 35:26

Makedonski šampion Eurofarm Pelister, kao i slovenačko Celje, i posle 12 kola su na nuli u Ligi šampiona. Bitoljčani su očekivano pali na Baltiku protiv Kila – 24:29. Zebre su na poluvremenu imale +9 (19:10), pa je u nastavlku utakmice bilo samo otaljavanje posla za tim Filipa Jihe koji bolje igra u evroeliti nego u Bundesligi.

Najbolji strelac gostiju bio je srpski reprezentativac Bogdan Radivojević sa šest golova, od toga četiri sa linije sedam metara (bez promašaja). Uroš Borzaš se nije upisao u listu strelaca iz dva pokušaja. Odličan na golu bio je Slovenac Urban Lesjak sa 13 odbrana. Kod Kila je blistao sjajni Faranin Elijas Elefsen Skipagotu sa osam golova, dok je Samir Belasen imao 10 intervencija.

Vesprem je slavio na svom terenu protv GOG-a sa 34:31, a četiri gola delo je srpskog pivotmena Dragana Pešmalbeka. Levoruki Omar Jahija i Nedim Remili sa po šest pogodaka su bili najefikasniji kod tima Momira Ilića. Novi golman, Danac Majk Jensen na debiju za Vesprem je zaustavio 11 udaraca. Na drugoj strani blistao je Aron Mensing sa 10 pogodaka, dok je Šveđanin na golu Tobijas Tulin zaustavio 12 udaraca mađarskom šampionu.

U derbiju kola Pari Sen Žermen je pregazio evropskog vicešampiona Kjelce sa 35:26. Tim Talanta Dujšebajeva je stigao u Grad sveltosti bez dvojice elitnih pivotmena, Arcema Karaleka i Nikole Turne, kao i suspendovanog desnog krila Benoe Konkua. Držali su se gosti u prvih 30 minuta, ali u nastavku potop poljskog šampiona.

Čuda na golu pravio je Andres Palička sa čak 19 odbrana. Eloim Prandi, Kamil Sipžak i Kent Tenesen sa po šest golova su bili najfikasniji kod Svetaca. Kod gostiju istakao se levik bek Simon Šićko sa sedam golova. Barselona i Porto su odigrali opušten meč sa čak 73 golova,a očekivano Katalonci su u Blaugrani rutinski slavili sa 40:33. Levoruki Melvin Ričardson i Aleis Gomez Abeljo sa po sedam golova su bili najraspoloženiji, dok je Gonzalo Perez de Vargas zaustavio 13 udaraca Zmajevima.