Odbojkašice Pariza (©CEV)

Raduje se Ljubica, Pariz bolji od Vašaša

Vreme čitanja: 1min | uto. 30.01.24. | 22:21

Francuski tim ima dobre šanse da uđe među četiri u CEV Kupu

Trenutno su odbojkaške ekipe Pariza i Jedinstva najbliže polufinalu CEV kupa, jer su u prvim utakmicama ostvarile pobede. Srpkinje su dobile Nojšatel - 3:1, a Francuskinje istim rezultatom Vašaš.

Zbog trijumfa u Mađarskoj radovala se Ljubica Kecman, koja je imala zapaženu ulogu na terenu. Osvojila je 11 poena iz napada, uz jedan as servis - ukupno 12.

Dodala je 25 prijema, od kojih su dva bila pogrešna. Imala je 48 odsto pozitivnog i 16 odsto idealnog.

Kao što je već poznato za pobede 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, što bi značilo da Pariz i Jedinstvo treba da uzmu još po dva seta u revanšu kako bi prošli dalje. Ukoliko protivnici slave 3:0 ili 3:1 onda će se igrati zlatni set do 15.

Obe utakmice na programu su 7. februara. Pobednik duela Jedinstvo - Nojšatel u polufinalu ide na boljeg iz dvomeča Budovlani Lođ - Bezije. Vašaš i Pariz ukrštaju se sa parom Volero Le Kane - Kjeri.