Una Vajagić u napadu (©MN Press)

Šampionke Srbije blizu polufinala CEV Kupa: Jedinstvo otišlo u Švajcarsku po dva seta

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.02.24. | 15:16

Utakmica sa Nojšatelom na programu u sredu od 19.30 časova

Samo dva seta potrebna su Jedinstvu da bi obezbedilo prolaz u polufinale CEV Kupa.

Šampionke Srbije su prvi duel protiv Nojšatela dobile rezultatom 3:1 i na taj način uzele sva tri boda. Ukoliko osvoje još jedan slaviće prolazak među četiri najbolja tima drugog po rangu evropskog takmičenja.

Ono što ne bi smele da dozvole jeste poraz 0:3 ili 1:3, a ukoliko budu izgubile u taj-brejku onda će imati šansu za popravni u zlatnom setu.

Dobru uvertiru pred revanš Cakovićeve devojke su imale u prvenstvu Srbije. Za vikend su na domaćem terenu prilično lako pobedile Crvenu zvezdu i učvrstile se na vrhu sa učinkom 15-0.

Bez greške Pazovčanke koračaju domaćim stazama, a u sasvim dobroj situaciji su i na evro-sceni.

Ukoliko budu uspešno preskočile sutrašnju prepreku, u polufinalu će na megdan boljem iz duela Bezije - Budovlani Lođ. Poljski tim za koji igraju Ana Bjelica i Jelena Blagojević dobio je prvi meč 3:1, a drugi se igra večeras od 19.30 časova.