Sjajni Sinančević se plasirao u finale, Kolašinac završio Svetsko prvenstvo

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.08.23. | 13:48

Odličan početak za srpsku ekspediciju na atletskoj planetarnoj smotri u Budimpešti

Svetsko prvenstvo u atletici odlično je počelo za srpsku ekspediciju u Budimpešti. Naš Armin Sinančević plasirao se u finale u disciplini bacanje kugle, pošto je sjajnim hicem od 20,92 m obezbedio potreban rezultat za plasman u finale.

Već posle prvog hica prolaz u finale obezbedio je Amerikanac Džo Kovač sa 21,59 m. Armin Sinančević je imao hitac od 20,39, što je bio ukupno četvrti rezultat. Međutim, u drugoj seriji je prestupio, što je moglo da bude problematično.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije, pod velikim pritiskom, Armin je bio najbolji. U trećoj seriji njegov hitac od 20,92 m bio je dovoljan za prolazak u finale.

Sa druge strane, Asmir Kolašinac završio je takmičenje i neće se boriti za medalju. Tokom prve serije njegov hitac od 20,01 bio je dovoljan za 13. mesto, dok je u drugoj rundi njegovo bacanje bilo nevažeće, što ga je poslao na 16. poziciju.

Njegov treći hitac od 19,95 bio je nedovoljan za finale, pa ga nećemo gledati u borbi za medalju.

Što se kvalifikacija tiče, najbolji rezultat imao je Brazilac Darlan Romani, 22,37 m.