""

Slabo i na kraju: Stjepanović bez polufinala, ukupno 32. u kvalifikacijama

Vreme čitanja: 1min | uto. 09.08.16. | 18:33

Poslednje mesto u kvalifikacionoj grupi

Srpski plivač Velimir Stjepanović je završio učešće na Olimpijskim Igrama u Rio de Žaneiru. Naš takmičar nije uspeo da se plasira u polufinale u disciplini 100 metara kraul.

On je u svojoj kvalifikacionoj grupi završio na poslednjem mestu sa vremenom 49 sekundi i 24 stotinke. Iako je na polovini trke vodio i držao prvo mesto, usledio je veliki pad u drugom delu i ostao je bez šansi za plasman među 16 najboljih. U njegovoj kvalifikacionoj grupi je trijumfovao Australijanac Mekivoj sa vremenom 48,12 sekundi. Stjepanović je završio kvalifikacije na 32. mestu, a za plasman u polufinale mu je bilo potrebno vreme od 48,58 sekundi.

Podsetimo da je srpski takmičar prethodno plivao u disciplinama 400 i 200 metara kraul ali nije uspeo da izbori finale.

(FOTO: Star sport)

Velimir StjepanovićRio 2016plivanjeOI Rio 2016.