Rukometašice Srbije idu kući već posle prve faze EP (©AFP)

Srbija završila Evropsko prvenstvo

Vreme čitanja: 2min | uto. 08.12.20. | 21:54

Holandija pobedila Mađarsku sa 28:24 u poslednjem meču Grupe C u Danskoj i izbacila našu reprezentaciju već posle prve faze šampionata

Pre poslednjeg kola u Grupi C potajno smo se nadali da bi rukometašice Srbije mogle da odu u narednu fazu sa maksimalna četiri boda, ali nažalost, naša selekcija idu kući. Dogodio se najgori scenario za izabranice selektora Ljubomira Obradovića – završile su takmičenje već posle prve faze Evropskog prvenstva u Danskoj.

Srbija se nadala pobedi Mađarske protiv Holandije, ali su se svetske šampionke izvukle, slavile sa 28:24 (13:15) posle preokreta u drugom poluvremenu i na mala vrata se plasirale u Top 12 i to sa dva boda. U trouglu tri reprezentacije sa po dva boda, naša reprezentacija stoji najgore zbog debakla od Mađarica (26:38) u nedelju u drugom kolu EP u Danskoj. Hrvatice su ubedljivo prve sa svih šest bodova, odnosno preneće četiri u narednu rundu. Šteta za Srpkinje, prosule su onu fantastičnu pobedu na premijeri protiv Lala.

Srbija je poražena od Hrvatske (24:25) u poslednjem kolu Grupe C. U narednoj rundi protivnice Hrvatskoj, Holandiji i Mađarskoj biće Norveška, Nemačka i Rumunija iz Grupe D.

Mađarice su bolje počele, vodile su u prvom poluvremenu i sa četiri gola prednosti. Holanđanke su se prenule u nastavku, sredinom nastavka utakmice izjednačile, a u poslednjih 15 minuta dodale gas i na kraju ubedljivo slavile. Odlična na golu je bila Tes Vester koja je spustila roletnu na gol Mađarica.

Keli Dulfer je bila najbolja sa osam golova kod Lala, Angela Malestajn je postigla pet, a Van der Hejden, Snelder i Hušer po tri pogotka. Kod Mađarske najefikasnije su bile Sandra Sološi Sašik, Aniko Kovačić i Noemi Hafra sa po četiri gola.

Francuska je u derbiju Grupe A pobedila domaćina Dansku sa 23:20 i prenela maksimalna četiri boda u narednu rundu. U Top 12 ide i Crna Gora koja je slavila protiv Slovenije sa 26:25, ali će u narednu fazu da ode bez bodova.