Komentari na vest

Zašto je dosuđen ofsajd koji je uništio snove Iranaca

Sale Milosavljevic

pre 36 minuta

Žao mi Iranaca, zaslužili su da prođu.
P

Pedja108

pre 36 minuta

Sramota je kako je Iran tretiran od pocetka SP pa sve do sad. Prvo se razmatralo da li ce Iran ucestvovati, a niko se nije pitao da li ce SAD kao agresor biti izbaceni. Pa izivljavanje sa igranjem u SAD, a boravkom u Meksiku. I onda ovo kao ofsajd. Prvo, zar nije receno da ce u skladu sa Vengerovim predlogom ovakve situacije biti resavane u korist napadaca? Drugo, kakve veze je imao igrac sa golom, da li je uticao na igru, zaklanjao golmana? U isto vreme Mesi moze da gazi protivnike sa ledja bez problema. Gani se nece svirati penal protiv Engleske, tad VAR izgleda nije radio, ali kad je Iran u pitanju, trazice se sta god da se ponisti gol. Po meni sto se tice sudjenja, jedno od najgorih SP sa izuzetno velikim greskama, gde su do sada najvise gurani Argentina i Engleska.
G

Gost456

pre 42 minute

Okej je ako je takvo pravilo i u redu je ponistili su gol, ali da je Engleska dala takav gol za prolaz da li stvarno mislite da bi bio ponisten zbog tog pravila?
A

AlexV

pre oko 1 sat

Strucnjaci koji zagovaraju ukidanje ofsajda, stvorili bi takvu bunkericu kod gola, da bi postalo potpuno negledljivo. Niko vise ne bi drzao poslednju liniju visoko. Ionako je zbog tika-take i njehih varijacija, tendencija ekipa koje slabije kontrolisu loptu da se bunkerisu. Jedino sto bi moglo da pomogne je Vengerovo pravilo, tako da u konkretnom slucaju milimetri ne bi bili presudni i gol bi bio priznat.

Aleksandra1994

pre oko 1 sat

Kakvo debilno pravilo. Kakve veze ima golman, gleda se poslednji igrač. Ovo veze sa životom nema. Pokrali Iran i ubili fudbal. Zato ga većina ni ne prati samo se proveri rezultat radi re
D

DjolePartizan12

pre oko 1 sat

Pravila su jasna. Ne znam u čemu je problem.
N

Nikola10101

pre oko 1 sat

Možete slobodno svu ušteđevinu da stavite na X između Alžira i Austrije i kečeve na Hrvatska-Gana i DR Kongo-Uzbekistan, FIFA neće dati Iranu da prođe u nokaut fazu 100%.

Malilija031

pre oko 1 sat

Velika steta za iran bas je dobar tim
b

boxy

pre oko 1 sat

staro pravilo, ako golman nioje na golu, treba dva igraca da budu ispred napadaca
b

bokibre

pre oko 1 sat

To pravilo je poznato. kada sam ja bio sudija pre 25 godina je bilo vec tu. nista sporno
К

Крађетина

pre oko 1 sat

Нема то везе с правилом које сте навели, јер тај играч Ирана испред којег је само један Египћанин, АПСОЛУТНО НЕ УТИЧЕ НА ИГРУ, УПУЋЕН ШУТ ИЛИ ДА ЗАТВАРА ВИДИК ОДБАНИ ИЛИ ГОЛМАНУ!!!! Гол је чист као суза!!
N

Nimalo

pre 26 minuta

Veze nemas sa zivotom. Znas sta je ofsajd koliko i prosecna zena.
Đ

Đorđe81

pre oko 2 sata

Ova pravila važe bukvalno od kad postoji ofsajd i gol je regularno poništen. Jedino što se meni ne sviđa kod VAR-a jeste to milimetrasko merenje da li je bilo ofsajda, jer to ubija fudbalsku igru i stavlja formu ispred suštine, a to nije dobro. Milsim da je i Arsen Venger pre par godina pričao o uvođenju određene tolerancije kad je u pitanju ofsajd, što bi favorizovalo napadača. Ne mislim da tolerancija treba da bude jedan metar, ali u ovakvim situacijama, gde bukvalno milimetri odlučuju, mislim da bi za fudbalsku igru bilo bolje da to ne bude ofsajd. Ali to je neka druga priča. Obzirom na postojeća pravila, ovo je bio ofsajd, svidelo se to nekom ili ne.
П

Поље

pre oko 2 sata

Идиотско правило.
H

Hyypia

pre oko 2 sata

Kakvo debilno pravilo. Kakve veze ima golman, gleda se poslednji igrač. Ovo veze sa životom nema. Pokrali Iran i ubili fudbal. Zato ga većina ni ne prati samo se proveri rezultat radi reda.

Radojkovic Milos

pre oko 2 sata

Namignuo domaćin da se izbace namerno

Sterlings Braunfels

pre oko 2 sata

Pravilo je tačno

Aleksandar Krezic

pre oko 2 sata

Која фора ја и даље не разумем!? Штета за Иран а сами су криви омашили пенал ово са варом ни сам не знам...

Milenko Mladjenovic

pre oko 2 sata

I dalje mi nije jasno zašto je bio ofsajd ali ajde, pravila postoje valjda za sve
Г

Гост442

pre oko 2 sata

Искрено драже би ми било да гледам Србију, Израел, Грчку и Русију на СП, него Иран ил ефебих, ал оваквим глупостима се уништава фудбал. Најбоље да уведу рукометно правило да не може да се уђе у 16 метара па ко постигне гол постигне. Фудбал - још једна ствар упропаштено људском глупошћу.

Nemanja Simic

pre oko 2 sata

Bas steta za Iran.

dejanjovanovic782@gmail.com

pre oko 3 sata

Treba ukinuti ofsajd
Ђ

Ђомла

pre oko 3 sata

Живим за дан када ће се укинути офсајд у фудбалу. Толико неправде кроз историју (прије увођења ВАР). Пустите људе нека трче и дају голове.

milan98838@gmail.com

pre oko 3 sata

Zalosno, sta reci. I pored svih gluposti koje su ih snasle ljudi dosli i igraju borese. Voleo bih da prodju kao treci dalje....

Aleksandar Virijevic

pre oko 3 sata

Nema sumnje da je bio Offiside i Var ovaj put radi posao.

Skorpion77777

pre oko 3 sata

opravdano....da bi izbacili iran
D

Djape45||

pre oko 3 sata

Gledam komentare na prethodnoj vesti sa utakmice i bruka i sramota šta pišu ljudi. Kao sportska nacija a ne znamo osnovna pravila najpopularnijeg sporta. I onda isti ti daju sebi za pravo da komentarišu trenere, igrače, klubove.
S

Slaba odbrana

pre oko 2 sata

Djape45||-Pa što ti onda komentarišeš.Zvezdaško onvog koje se nikad ne buni kad je protivnik protiv Zvezde oštećen i ti ovde došao da pričaš o nekakvim pravilima.Kad ti odgovara praviš se slep,kad ne odgovara udri po svima.Ljudi više ne znaju šta je faul a kamoli ofsajd.Mesi umesto da dobije žuti ili crveni prodje bez kazne i nikom ništa,ceo svet gleda,poznaje koliko toliko pravila ali šta vredi kad ista ne važe za sve.Svira se kako kome odgovara,džaba var kad on radi samo po potrebi.

ledesma247

pre oko 3 sata

pa jeste ofsajd, ali ovo je bas nesrecno...

Valentina Kolar

pre oko 3 sata

Volela bih da Iran prođe dalje, ali šta će raditi kad dođu ovi jači protiv njih

suaddjoz@gmail.com

pre oko 2 sata

Šta raditi, obezbediti Iranu isti tretman kao svima. Neka odlučuju sportski kriterijumi, ne politički, i u takvim okolnostima neka signu onoliko daleko koliko zaslužuju. Nikom ništa ne treba pokloniti, ni oduzeti i neka pobedi ko na terenu to zasluži
A

Ahhahahahss

pre oko 3 sata

Ljudi danas ne znaju ni pravila igre a prave se pametni i prosudjuju, pošast društvenih mreža…
С

Сигуран сам

pre oko 3 sata

Да би исти офсајд судили и у полуфиналу против једне Немачке на пример. Зар не?
D

Djape45||

pre oko 3 sata

Šta je ljudi sa vama pa nije ovo faul pa da bude sudijska procena dal jeste ili nije, ovo je pravilo za koje svako ko prati fudbal zna ne može sudija da bira da li će da ga poštuje.
g

gfg

pre oko 3 sata

Pa naravno da bi svirali jer je u skladu sa pravilima fudbala, koje ti kao i bar 70% ljudi ne poznaje.
Т

Та правила

pre 8 minuta

су, дечко, до сада толико пута мењали и различито тумачили да више нема смисла. Да ли се можда сећате времена кад је само намерно играње руком било кажњавано пеналима? И можете ли ми рећи зашто се као прекршај рачуна само ако играч падне и то на време и не театрално?? Слажем се да, као и за играче, треба пустити и да судијске процене, добре и лоше, буду део игре али се НЕ СЛАЖЕМ ДА ТРЕБА ЗАБОРАВИТИ И НАПУСТИТИ ВИТЕШКИ ДУХ ИГРЕ! (с тим у вези јесу ли Руси и Белоруси имали могућност да играју ово првенство? А Израел? А Саудијска Арабија.) Да закључим неједнак однос према такмичарима је убица спорта!!
Z

Zola018

pre oko 3 sata

Zato što 75% sveta ne znaju pravila fudbala.
K

Komri

pre oko 3 sata

imaju cemu da se nadaju ali nisu se obrukali i s obzirom na sve svaka cast na ovome sto su odigrali
Z

Zato sto je

pre oko 3 sata

USA odlucila, Tramp je igrao X i Iran ne prolazi grupu.
V

Vanja991

pre oko 3 sata

Čist ofsajd, uvek se prati pretposlednji igrač, a poslednji ne mora da bude golman. Sve čisto kao suza.
P

Prdoje

pre oko 3 sata

Znači,ako sam dobro shvatio, najbolje da golman Egipta bude na 40 metara od svog gola. Onda će svaki napad Irana biti ofsajd. Možda vas ovi foliranti iz FIFE mogu ubediti u to, ali mene ne mogu.
N

Nenad1246

pre oko 3 sata

Kakve veze ima to gde je golman sa pravilom ofsajda? Položaj golmana uopšte nije bitan kod ofsajd pozicije. Bitan je položaj poslednja dva igrača ekipe koja se brani bez obzira koja su to dva igrača i koje pozicije u timu igraju.
T

Triger

pre oko 3 sata

Prvo nauči pravila, pa onda komentariši.
g

gfg

pre oko 3 sata

Pa neće biti svaki napad ofsajd i da golman bude u protivničkom šesnaestercu ako bar dva odbrambena budu najbliža svom golu. Je l' ti toliko teško da shvatiš? Pretpostavljam da tebe ne mogu da ubede ni da je Zemlja okrugla, jer si ti siguran da je ravna ploča.
G

Gledalac

pre oko 3 sata

Uopšte nisi dobro shvatio. Pročitaj tekst ponovo. Ofsajd je ako se tvoj igrač nalazi iza pretposlednjeg protivničkog igrača. Nebitno da li se radi o golmanu ili igraču u polju, svih 11 igrača se jednako računa za ovo pravilo. To je pravilo ofsajda, od uvek je bilo tako.
m

mm22

pre oko 3 sata

Ništa ti nisi shvatio...