Laslo Đere (©AFP)

Đere ekspres za 75 minuta do polufinala u Marakešu

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.04.22. | 21:19

Srpski teniser u dva seta savlada Italijana Lorenca Musetija

Odlična igra Lasla Đerea na turniru u Marakešu. U četvrtfinalu se sastao sa 82. teniserom sveta Lorencom Musetijem i za sat i 15 minuta igre ga prosto počistio - 2:0 (6:3, 6:2).

U polufinalu će igrati sa Slovakom Aleksom Molčanom, koji je u tri seta bio bolji od Holanđanina Botik van de Zandšulpa (4:6, 6:3, 6:4).

Đere je u prvom setu stigao do brejka u šestom gemu i to je bilo dovoljno da ga osvoji. U drugom je čak tri puta oduzeo servis protivniku, iako je Italijan prvi došao do brejka i poveo 2:0. Narednih šest gemova pripalo je 55. reketu sveta rodom iz Sente.

Bio je ovo treći meč za Đerea u Marakešu. Savladao je prethodno Jiržija Legecku i Maleka Džazirija. Još nije izgubio set.

Sa narednim protivnikom Molčanom još nije imao priliku da se sretne. U pitanju je 65. teniser na ATP listi, koji je u osmini finala iznenadio Feliksa Ože Alijasima.