Đere (©Reuters)

Đere nije stigao do finala u Marakešu

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.04.22. | 18:29

Molčan slavio u dva seta

Finale turnira u Marakešu proći će bez Lasla Đerea. Iako je na papiru bio blagi favorit, srpski teniser je poražen danas u polufinalu od Aleksa Molčana.

Slovački teniser je odigrao mnogo bolje, pogotovo u prvom setu koji je dobio za samo pola sata – 6:1, 7:5.

Đere je izgubio svoj servis, Molčan je poveo 3:1 u prvom delu meča, ali već u sledećem gemu Laslo je imao dve brejk prilike da uzvrati istom merom. Kada to nije uspeo, potpuno je popustio i rival mu je odmah posle toga još jednom oduzeo servis i lagano potom osvojio set.

Molčanovim brejkom je počeo i drugi set, ali je Đere uspeo da uzvrati i da izjednači na 4:4. Međutim, kratkog daha je bio taj trzaj srpskog tenisera, na 5:5 je ponovo dopustio Slovaku da mu oduzme servis, a za novi povratak u meč Laslo nije imao snage.

Aleks Molčan je plasmanom u finale obezbedio prvi put u karijeri skok u Top 50 na svetu, a protiv Davida Gofana će u nedelju igrati za prvu titulu u seniorskoj karijeri.