Đere (©Reuters)

Đere potkresao Kresiju krila

Vreme čitanja: 1min | uto. 12.04.22. | 14:33

Laslo prošao u drugo kolo Monte Karla – 2:1

Kada dođe sezona na šljaci, Laslo Đere se oseća kao riba u vodi. Srpski teniser je najbolje rezultate u karijeri, oba osvojena turnira, napravio na zemljanoj podlozi.

Prvi masters na šljaci u sezoni i odmah pobeda za Đerea. Nije do nje stigao lako, Maksim Kresi je pružio jak otpor, odveo meč u tri seta, ali je Laslo uspeo da mu potkreše krila – 6:4, 6:7, 6:2.

Srpski teniser će u drugom kolu igrati protiv Italijana Lorenca Sonega, koji je u prvom krugu eliminisao Belorusa Ivašku (2:0).

Težak meč odigrao je Đere sa Kresijem, trajao je dva i po sata. U prvom setu Laslo je napravio brejk za 4:3, koji je uspeo da sačuva do kraja. U drugom setu je Amerikanac uspeo da iskoristi tek četvrtu set loptu u taj brejku i da izjednači na 1:1.

Ključni trenutak meča bio je u šestom gemu trećeg seta, kada je Đere oduzeo rivalu servis i stekao veliku prednost. Uspeo je nakon toga u osmom gemu da iskoristi drugu meč loptu i da izbori prolaz u drugo kolo turnira.