Karen Hačanov (Reuters)

Hačanov je u četvrtfinalu

Vreme čitanja: 1min | ned. 04.06.23. | 15:35

Čeka boljeg iz duela Đoković – Variljas

Ruski tenisaer Karen Hačanov će biti protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa ako srpski teniser pobedi Peruanca Variljasa u meču koji je u toku.

Hačanov je u osmini finala savladao Lorenca Sonega 7:6, 6:4, 7:6, 6:1. Italijan je bio ubedljivo najteži ispit za Hačanova od početka tunira pošto je prethodno savladao Lestienea, Albota i Kokinakisa.

Hačanovu je bilo potrebno tri i po sata igre da savlada mladog Italijana i ponovi svoj najbolji rezultat na Rolan Garosu iz 2019. godine. Iako je Sonego zablistao na početku meča i osvojio prvi set sa samo jednim izgubljenim gemom, Rus se konsolidovao u nastavku i napravio preokret.

U drugom setu mu je bio dovoljan jedan brejk za izjednačenje, a prelomni momenat meča je bio tajbrejk trećeg seta kada je Sonego propustio set loptu. Italijan je potpuno potonuo u četvrtom setu i osvojio samo gem.