(©Reuters)

Italijani pobedom nad Austrijancima otvorili ATP kup

Vreme čitanja: 1min | uto. 02.02.21. | 05:01

Fonjini i Beretini napravili korak ka polufinalu

Italijanski teniseri savladali su u prvom susretu ATP kupa austrijske predstavnike, a odluku o pobedniku doneo je dubl meč u kojem su Beretini i Fonjini bili bolji od Novaka i Tima 6:1, 6:4.

Tandem Italijana u prvom setu je furioznom serijom od pet osvojenih gemova posle samo 23 minuta stigao do vođstva, a trijumf je overio brejkom u drugom setu pri rezultatu 3:3.

Gemu koji su Tim i Novak ispustili na svoj servis prethodile su dve brejk lopte za Austrijance, te su posle tih propuštenih šansi praktično sve dileme po pitanju pobednika bile rešene.

Italijani su tako stigli do pobede posle preokreta s obzirom na to da su takmičenje otvorili porazom Fonjinija od Novaka (3:6, 2:6), ali je prednost Austrijanaca ispustio Tim kojeg je savladao Beretini 6:2, 6:4.

Pobednici večerašnjeg susreta će već sutra odmeriti snage sa Francuskom i ukoliko trijumfuju overiće kartu za polufinale. Poslednji dueli u Grupi C zakazani su za noć između srede i četvrtka kada će rekete ukrstiti Francuzi i Austrijanci.