Nina Stojanović (©Reuters)

Kraj za Ninu Stojanović u Parizu

Vreme čitanja: 1min | ned. 30.05.21. | 18:27

Poraz u 1. kolu Rolan Garos

Najbolje rangirana srpska teniserka na VTA listi Nina Stojanović završila je nastup na Rolan Garosu već prvog dana takmičenja.

Stojanovićeva je u prvom kolu igrala protiv Nao Hibino, koja je dobila meča u dva seta za sat i 43 minuta igre – 7:6, 6:2.

Veliku šansu je Nina ispustila u prvom setu. Napravila je brejk kako je meč počeo, ali nije uspela da ga sačuva, Japanka je uzvratila za 2:2. Obe teniserke su čuvale svoj servis do taj brejka, a u onda tom razigravanju Hibino je vodila 5:4, ali je Stojanovićeva imala dva servisa. Izgubila je oba poena i rivalka je dobila prvi set.

Iako to rezultat ne pokazuje, jednako velika borba vodila se u drugom setu. Posle razmene brejkova Hibino je povela 3:2, a u narednom gemu Stojanovićeva je propustila tri brejk šanse da se potpuno vrati u set. Potom je Japanka oduzela servis srpskoj teniserki i tu je meč bio gotov.

Od srpskih teniserki na Rolan Garosu ostale su Ivana Jorović i Aleksandra Krunić, koje će u ponedeljak na teren.