Lajović u četvrtfinalu Buenos Ajresa

Vreme čitanja: 1min | čet. 15.02.24. | 00:18

Srbin bolji od domaćeg igrača Alehandra Tabila sa 2:1

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Buenos Ajresu! On je bio bolji od Čileanca Alehandra Tabila, 54. igrača sveta, sa 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:1. Meč je trajao 96 minuta.

Lajović je dobro ušao u meč i već u trećem gemu oduzeo servis protivniku. Do kraja prvog seta Srbin je sigurnim servisom čuvao stečenu prednost, poveo sa 1:0, ali onda je usledio neshvatljiv pad u njegovoj igri.

Argentinac je izjednačio slavivši u drugom setu sa 6:1, da bi naš as uzvratio istom merom u odlučujućim momentima. Po drugi put servis rivalu u ovom meču uzeo je za 2:0, a treći put za 5:1, čime je praktično stavio tačku.

U četvrtfinalu Dušan Lajović igraće protiv boljeg iz duela dva Argentinca, Franciska Serundola i Fakunda Dijasa Akoste.