Mario Ančič u Novakovom štabu!
Vreme čitanja: 2min | sub. 01.07.17. | 11:40
Nekadašnji hrvatski teniser, a sada uspešni advokat pomagaće našem asu tokom Vimbldona
Pored Andrea Agasija, koji je najavio dolazak i podršku Novaku Đokoviću tokom Vimbldona (3-16. jul), naš sa će imati dodatno pojačanje u boksu.
Novo lice u stručnom štabu srpskog tenisera će biti Mario Ančić. Nekada jedan od najvećih svetskih talenata belog sporta okačio je reket o klin pre šest godina, kada mu je bilo 27, zbog velikih zdravstvenih problema. Od tada, simpatični Splićanin je ušao u advokatske vode, magistrirao i doktorirao prava na Kolumbija univerzitetu u Njujorku i trenutno radi u čuvenoj brokerskoj firmi sa Menhetna.
Izabrane vesti
- Pomagaću Novaku na Vimbldonu! Istina, već sam imao isplaniran dolazak u Vimbldon, ali tek u drugoj sedmici turnira, kada sam trebao da budem stručni komentator BBC-ja i da igram na turniru veterana. Taj ću angažman sa BBC-jem otkazati, iako sam mu se veselio, bilo bi mi prvi put, a što se tenisa tiče, to ću odlučiti na licu mesta. Ionako je reč o egzibiciji. - izjavio je Ančić za zagrebačke Sportske novosti.
Hrvatski asa, nekada šesti reket sveta bio je veliki majstor ighre na travi, a koliko je dobar pokazuje i podatak da je na Vimbldonu 20O2. godine pobedio Rodžera Federera lagano u tri seta. Ančić i njegova porodica su inače bliski prijartelji sa familijom Ane Ivanović, tako da je često dolazio u Beograd. Preko ove "veze" hrvatski as se zbližio i sa Novakom koji ga je lično pozvao da se pridruži njegovom štabu.
Đoković inače danas igra protiv Gaela Monfisa za titulu na turniru u Istbornu, a analizu tog i preostala dva dabnašnja predvimbldonska finala pročitajte u BET INFU.
(foto: Action Images)