Nezaustavljiva Iga Svjontek, posle Dohe pokorila i Indijan Vels

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.03.22. | 22:41

Poljakinja 11. uzastopnom pobedom stigla do drugog uzastopnog trofeja

Savladavši Mariju Sakari 6:4, 6:1 u finalu Indijan Velsa Iga Švjontek je nastavila fenomenalnu seriju pobeda i nakon turnira u Dohi osvojila i drugi prestižni turnir na tvrdoj podlozi.

Poljakinja je do drugog uzastopnog trofeja stigla nakon sat i 21 minut igre, a Grkinja je konkretan otpor pružala samo u prvom setu.

Posle serije od šest brejkova u sedam gemova rivalke su osvojile po jedan gem na svoj servis nakon čega je Svjontek pri rezultatu 5:4 stigla do novog brejka i iskoristivši treću set loptu usmerila meč u željenom pravcu.

U drugom setu šesta teniserka sveta uspela je da izbedne brejk u prvom gemu na svoj servis, ali to je bilo sve od nje u večerašnjem finalu pošto je potom njena rivalka vezala pet gemova i rutinski stigla do pobede.

Četvrta teniserka sveta tako je stigla do 19. pobede u 2022. godini uz tek tri poraza i potvrdila da bi ovo mogla da bude njena godina.