Olga Danilović bez odgovora na servis Rodžersove

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.02.21. | 02:19

Srpska teniserka napravila 31 neiznuđenu grešku i eliminisana za 73. minuta

Savladala je Olga Danilović Šelbi Rodžers u Hjustonu 2019. godine bez izgubljenog seta, ali je večeras Amerikanka predstavljala neprelaznu prepreku na putu ka trećem kolu Australijan Opena. Srpska teniserka je u prvom setu bila potpuno van ritma kako u servis gemovima, tako i kada je riternirala pa ju je 58. na WTA listi za sedamdesetak minuta ispratila sa prvog Gren Slema sezone - 2:0 (6:2, 6:3)

Retko koji udarac je štimao u igri Olge Danilović u prvom setu koji je okončan za pola sata. Jeste 20-godišnjakinja uspela da oduzme servis protivnici, ali tek pošto je prethodno u dva navrata izgubila sopstveni i našla se u deficitu od 3:0 u gemovima. Do kraja seta još jednom je poklekla kada je počinjala poene.

Srpska teniserka jednostavno nije imala odgovor na servis protivnice - u prvom setu osvojila je samo pet poena kada je Rodžersova izvodila početni udarac. Jedan jedini na prvi servis, tri na drugi i jedan zahvaljujući duploj servis grešci Amerikanke koja je u prvom periodu igre odservirala pet asova. Takođe, Olga nije podesila nišan u prvom setu u kojem je imala izrazito negativan odnos vinera i neiznuđenih grešaka - 5/15.

U drugom setu mali uspon u igri i čuvanje servisa do rezultata 3:3, a onda je Amerikanka smogla snage za tri uzastopna gema i plasman u treće kolo. Ponovo je Srpkinja napravila više znatno više neiznuđenih grešaka u odnosu na vinere - 7/16. Odbranila je Olga prvu meč loptu, ali na drugu koja je ubrzo stigala, ostala je nedorečena, pa će se Rodžersova u trećoj rundi sastati sa boljom iz okršaja Anet Kontavejt - Heder Votson.

Ipak, plasman plasman u drugo kolo doneće Danilovićevoj veliki skok na WTA listi na kojoj je trenutno 183. Od narednog ponedeljka može da očekuje napredak za otprilike 20-30 pozicija.