(©Reuters)

Olga Danilović ostala bez titule u Lozani

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.07.22. | 14:44

Pehar odnela Hrvatica Martić – 2:0

Imala je Olga Danilović da postane apsolutna šampionka turnira u Lozani, da posle titule u dublu doda i trofej u singlu, ali nije uspela.

Hrvatica Petra Martić bila je bolja u današnjem finalu, slavila je u dva seta i sprečila Danilovićevu da osvoji drugu VTA titulu u karijeri – 6:4, 6:2.

Utisak je da su presudili čvršći nervi hrvatske teniserke, kao i veće iskustvo, jer je bila mirnije ruke kada se lomilo u prvom setu. A, ta prednost joj je dala krila da bude dosta ubedljivija u drugom.

Martićeva je napravila brzi brejk, povela 2:0, ali je Olga ekspresno odgovorila i vratila se u meč – 2:2. Kod 3:3 uspela je srpska teniserka da odbrani šest brejk lopti, međutim, kod 4:5 je Hrvatica došla do tri set lopte i tu poslednju uspela da iskoristi.

Manje neizvesnosti je bilo u drugom setu, držala se Danilovićeva do 2:2, a onda je samo stala i Martićeva je sa četiri vezana gema došla do trijumfa i titule.

I pored poraza, Olgu Danilović čeka veliki skok na sutrašnjoj VTA listi, pa će od ponedeljka biti 106. teniserka sveta.