"slavlje na Kipru"

Adebajor zna! Hadžijev potop u produžetku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.08.17. | 21:37

Istanbul Bašakšehir lako sa Klub Brižom, APOEL izbacio Vitorul

slavlje na KipruGeorge Hadži je i vlasnik i trener, ali večeras je verovatno hteo da se skine u šorts i zaigra na terenu. Jer tako veliki igrač teško da može da razume toliki pad u igri njegovog Vitorula u produžetku revanš meča protiv APOEL-a. Kiparski tim ne samo da je nadoknadio gol zaostatka iz Rumunije, već je pred 15.000 svojih navijača ponizio Vitorul pobedom od 4:0.

Bez obzira na to što su gosti bili za nijansu bolji tim u regularnih 90 minuta. Pre svega u prvom poluvremenu dok je 19-godišnji Florinel Koman pravio dar-mar. Morao je Vitorul tada da postigne gol. Da jeste, APOEL bi jurio tri komada. Pitanje je da li bi psihološki mogli da se nose sa tim zadatkom Kiprani. Ali čim je u 54. minutu Karlao pogodio za 1:0 Rumuni su nestali sa terena.

U poslednjih pola sata regularnog toka utakmice nekako su se držali na konopcima, mada su čak imali i idealnu šansu da u sudijskoj nadoknadi nokautiraju APOEL. Promašili su, a u produžetku su bukvalno nestali sa terena. Već u 92. minutu Jorgos Merkis, pa u 94. Igor De Kamargo, a u 105. i Jorgos Efrem.

Hadžiju kao igraču teško da su ikad ovako crveneli obrazi.

Na Bosforu, Istanbul Bašakšehir poslao je preteće pismo svim budućim rivalima. Viceprvak Turske je protiv Klub Briža demonstrirao da nije čudo od jedne sezone. Belgijanci su išamarani - 2:0 posle 3:3 u prvoj utakmici.

Uostalom, sam pogled na startnu postavu Bašakšehira svedoči o kvalitetu tima. Emre Belezoglu, Eljero Elija, Gael Kliši i pre svih - Emanuel Adebajor. Nije najveći profesionalac u svetu sporta, ali da zna fudbal - zna i te kako. Upravo je Adebajorov pogodak u sedmom minutu načeo goste, da bi ih u 34. dokusurio Edin Višća. Na Adebajorovu asistenciju.

Sasvim izvesno, biće Bašakšehir najmanje zvučno ime u žrebu za plej of, ali pitanje je da li bi iko trebalo da mu se obraduje ako ga izvuče.