"Tim Ajaksa"

Ajaks iskoristio poklon PSV, zakuvala se situacija na vrhu tabele!

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.03.13. | 18:33

Kopljanici zgazili NEC sa 4:1 i nastavili da krče put ka odbrani titule. Vitese je na svom terenu savladao Cvole, i nastavio šampionsku borbu

Tim AjaksaAjaks sigurnim koracima ide ka novoj, 32. tituli u klupskoj istoriji, pošto je dominantnom igrom na svom terenu savladao ekipu NEC Nejmehena sa 4:1, i tako se izdvojio na vrhu tabele Eredivije.

Kopljanici su od samog starta utakmice zaigrali veoma ofanzivno u želji da iskoriste poklon PSV, a već polovinom prvog poluvremena, tačnije 21. minutu, Viktor Fišer otvorio je seriju pogodaka. Samo četiri minuta kasnije Ren van Ejden je častio domaćina autogolom, a pored svih prilika koje je Ajaks imao, rezultat na poluvremenu je ostao 2:0.

I u drugom delu igre domaćin je nastavio sa opsadom gola nemoćnog NEC, a Fišer je svojim drugim pogotkom na meču uvećao prednost, a igrao se 77. minut. Već u sledećem napadu gosti su preko Nika van der Veldena stigli do 3:1, međutim, Rajan Babel je u 81. minutu još jednom doneo tri gola prednosti svom timu, i tako postavio konačni rezultat utakmice.

Vitese je, kao i Ajaks, bio uspešan na svom terenu. Žuto-crni su savladali Cvole sa 2:1, zahvaljujući golovima Vilfreda Bonija u 9. minutu, odnosno Mike Havenara u 35. Ipak, nešto neizvesniju završnicu utakmice doneo je Arsenio Valport u 78. minutu, kada je uspeo da umanji rezultat.

Situacija u Erediviziji ozbiljno se zakuvava šest kola pre kraja šampionata, a trenutno se u najpovoljnijoj poziciji nalazi Ajaks, koji je posle kompletiranog 28. kola prvi na tabeli sa 60 bodova. Ispod Kopljanika nalazi se PSV i Vitese sa po 57 bodova, dok Fejenord ima bod manje.

Što se konačne odluke o šampionu Holandije tiče, odgovor bi mogli da dobijemo 14. aprila, kada se na Filips stadionu sastaju PSV i Ajaks.