Ajaks lagano, Klajvertov mali baš loš

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 14:38

Džastin izgubio 14 lopti, izveden u 67. minutu

Ajaks je još jednom odradio ono što je do njega, četvrti put zaredom i sada mirno čeka lidera! Pristisak je ponovo na Fajenordu

Pobedom na gostovanju Rodi u Kerkradeu (2:0) Kopljanici su ponovo prišli na samo dva boda zaostatka lideru, a s obzirom da ekipa iz Roterdama ide na noge vrlo neugodnom domaćinu Tventeu, momci sa Amsterdam arene imaju čemu da se nadaju. Ajaksu je inače ova današnja pobeda jako važna jer je u poslednje vreme vrlo često umeo da kiksne protiv Rode. Recimo, na poslednjih šest utakmica tri puta je gubio bodove...

Do tri boda izabranici Petera Boša došli su golovima Davija Klasena u 53. minutu i Armina Junesa u sudijskoj nadoknadi. Mladom Nemcu to je tek prvi gol u sezoni.

U gostujućem timu šansu je od prvog minuta još jednom dobio 17-godišnji sin Patrika Klajverta - Džastin. Ipak, ovoga puta nije se proslavio. Precizni statističari izračunali su da je vihorni krilni napadač do 67. minuta, kada je izašao iz igre, imao 26 kontakatan sa loptom i da ju je čak 14 puta izgubio...