"Navijači Anderlehta"

Anderleht udario u zid, Teodorčik glavom u vrata (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.12.17. | 20:09

Ubedljivih 3:1 za Šarlrou usred Brisela

Navijači AnderlehtaKlub Briž ovu šansu ne bi smeo da propusti. Njegova pobeda nad Lokerenom dobila je na značaju u drugom nedeljnom meču 18. kola Pro lige, pošto je Anderleht usred Brisela doživeo debakl. Šarlroa je došla sa namerom da pokaže da nije slučajno druga na tabeli i aktuelnog šampiona otresla o pod - 3:1 za goste!

Kaveh Rezai je doneo inicijalnu prednost Šarlroi iskoristivši možda i prestrogo dosuđen penal za goste zbog prekršaja Olivijea Dešahta. Međutim, za sve ostalo Anderleht je sam bio kriv. Dešaht je već u 34. minutu morao da napusti zbog drugog žutog kartona, da bi u 60. Sven Kums produbio probleme pogodivši sopstvenu mrežu za 0:2. Samo 14 minuta kasnije Kristijan Benavente postiže i treći gol i otklanja sve dileme o ishodu meča. Henri Onjekuru je posle toga uspeo samo da postigne utešni gol za domaće.

Mada ni to nije neka uteha imajući u vidu da je do kraja meča crveni karton zaradio i Lukaš Teodorčik, koga je odluka sudije Lorensa Vizera toliko iznervirao da je vrata od svlačionice otvorio - glavom.

Ali da ne bude da je sudija Vizer bio strog samo prema domaćima, crveni je zaradio i Šerlroin rezervista Amara Babi, koji je samo 10 minuta ranije i kročio na teren.

Tada je već bilo kasno za Anderleht. Klub Briž je odmakao na velikih 10 bodova prednosti. Ali u Belgiji to nije nedostižna prednost. Ne samo zbog deobe bodova na kraju regularnog toka sezone. Već zato što u Belgiji zaista svako može da pobedi svakog.