""

Apodijeva bomba zatvorila Aktritije arenu, Smolov uništio Ural (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.16. | 21:00

Spartak opet bez pobede kod kuće, a dugo će se još pričati o golu Brazilca

Navijači Spartaka nisu dočekali pobedu u Moskvi protiv gostujućeg Kubanja (2:2) u 23. kolu Premijer lige, ali su zato videli verovatno gol sezone koji je za tim iz Krasnodara postigao brazilski internacionalac Apodi.

On je u 36. minutu poslao loptu pod prečku sa 20 i kusur metara iskosa, a golman Spartaka nikako nije očekivao ovakav projektil fudbalera Kubanja.

Apodi je u tom trenutku izjednačio na 1:1, a u finišu prvog dela utakmice gosti su čak i poveli preko Maksima Majroviča.

Njihove nade o velikom iznenađenju u ruskoj prestonici ipak je sprečio Kvinsi Promes golom u 50. minutu.

Strelac prvog pogotka za najpopularniji ruski klub bio je Ivelin Popov već u šesto minutu.

Inače, ovo je bila četvrta uzastopna utakmica ovih rivala u Moskvi na kojoj Spartak nije uspeo da pobedi. Večerašnji remi znatno je ugrozio i borbu moskovskog kluba za plasman u Ligu Evrope, jer sada ima meč više i četiri boda manje od četvrtoplasiranog gradskog rivala Lokomotive.

Ako je Apodi obeležio duel u Moskvi, onda je Fjodor Smolov bio apsolutni junak ubedljive pobede Krasnodara nad gostujućim Uralom - 6:0.

Nekadašnji napadač moskovskog Dinama i holandskog Fajenorda postigao je čak četiri gola, a protivničku mrežu tresao je u 18, 45, 56. i 61. minutu.

Ekipa Krasnodara ostala je u trci za četvrto mesto i nastup u Ligi Evrope, a ovo joj je inača bila treća pobeda u četiri poslednje utakmice.