""

Armani pred eliminacijom, Trento bez milosti

Vreme čitanja: 1min | sre. 31.05.17. | 23:10

Maleni klub iz Trenta poveo sa 3:1 u polufinalu plej-ofa

Košarkaši Trenta na pragu su senzacije! Još jednom su pobedili, ovaj put kao domaćini ekipu milanskog Armanija i to ubedljivo sa 88:64 za vođstvo od 3:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa.

Prvu meč loptu za ulazak u veliko finale Trento će imati za dva dana na gostujućem terenu u Milanu.

Žoao Gomes je sa 21 poenom predvodio izuzetno borbenu ekipu Trenta koja je i prethodnih sezona često umela da zakomplikuje život favoritima u Italiji.

Armani se večeras držao samo do sredine druge četvrtine, a posle toga igra gostujuće ekipe potpuno se raspala. Serijom od 11:0 košarkaši Trenta su poveli sa 32:21 i Armani više nije uspeo da se vrati rezultatski u život, mada je imao par relativno obećavajućih naleta.

Šejvon Šilds ubacio je 16 poena za domaću ekipu, Dijego Flakadori dodao je 13, dok je Dastin Hodž ubacio 12.

U još jednoj očajnoj utakmici slavnog kluba iz Milana samo su dvojica igrača imala dvocifren košgeterski učinak. Mantas Kalnijetis postigao je 14, a Riki Hikman imao je 11 poena.

Reprezentativac Srbije i član Armanija Milan Mačvan na terenu je proveo 26 minuta, postigao osam poena, podelio tri asistencije i uhvatio tri lopte.

(FOTO: Youtube printscreen)