"Kalifa Sankare"

Asteras izvukao bod Panatinaikosu pred dolazak na JNA! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 07.12.14. | 20:24

Rivali crno-belih u Ligi Evrope su četvrtoplasirana ekipa grčkog šampionata nakon remija sa atinskim velikanom – 1:1

Kalifa Sankare

Asteras iz Tripolisa odigrao je pred svojim navijačima nerešeno sa Panatinaikosom u 12. kolu grčkog šampionata – 1:1 uoči dolaska na noge Partizanu u poslednjem šestom kolu Lige Evrope (četvrtak, 19 časova).

Gosti iz Atine su prvi došli do prednosti u 30. minutu kada je Anastasios Lagos glavom savladao čuvara mreže domaćina Tomaša Košickog nakon sjajne asistencije portugalskog veziste Zeke.

No, radost Atinjana nije dugo trajala pošto je Asteras ekspresno odgovorio i samo šest minuta nakog vodećeg gola Panatinaikosa za domaćina je pogodio defanzivac Kalifa Sankare koji se posle centaršuta Brajana Ljuja najbolje snašao u šesnaestercu Zelenih.

Igrači Asterasa novim osvojenim bodom došli su do kote 21 poena i drže četvrto mesto na tabeli, dok Panatinaikos ima dva boda više i trećeplasirani je tim grčke lige. Što se lige Evrope tiče ekipa iz Tripolisa je kao i beogradski Partizan izgubila sve šanse za plasman u narednu fazu.