""

Baskijsko veče! Granada ispod svih očekivanja, debakl Las Palmasa

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.09.16. | 23:53

Atletik Bilbao u seriji

Baskija večeras može mirno da spava pošto su dva najpopularnija kluba iz ove regije obradovali svoje navijače pobedama u Primeri. Atletik Bilbao je kao gost savladao Granadu sa 2:1, dok je Real Sosijedad na Anoeti naneo težak poraz Las Palmasu - 4:1.

Posle lošeg starta i vezanih poraza od Hihona i Barselona, Atletik Bilbao je ušao u seriju i večeras nanizao treću prvenstvenu pobedu kojom je iskočio na deobu četvrtog mesta na tabeli sa Atletikom, Viljarealom i Las Palmasom.

Raul Garsija je sjajnim udarcem sa 20 metara najavio pobedu Baska u Andaluziji. Ipak, Granada je uspela da se vrati u meč kada je Mehdi Karsela Gonzales izjednačio posle gužve u kaznenom prostoru gostiju. Pobedu Bilbau je doneo Laport golom posle kornera u 77. minutu. Granada za sada igra ispod nivoa s obzirom da se zbog dolaska Paka Hemeza na klupi i velikog broja zvučnih pojačanja, od nje očekivalo više. Ostaje na mršava dva boda posle pet kola...

Real Sosijedad je odigrao partiju sezone i deklasirao Las Palmas koji je ostavio sjajan utisak na početku sezone. Vilijam Hose je već u prvom minutu najavio trijumf domaćeg tima, potom je Kevin Prins Boateng „pucao u kolena“ svom timu. Rukom je sprečio loptu da uđe u gol i skrivio penal i crveni karton u 22. minutu, a Karlos Vela je bio precizan sa 11 metara. Do kraja poluvremena je i Zurutuza glavom pogodio mrežu Kanarinaca pa je ostatak meča bio otaljavanje posla. Hose je postigao još jedan gol, iz penala, a Domingez je dao počasni gol za Las Palmas.