""

Bordo se budi, Tuluz u opasnoj zoni! Mecu nema spasa...

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.02.15. | 21:57

U derbiju večeri Lil kao gost savladao Monpelje

Bordo je konačno prekinuo post dug šest kola i probio se na šesto mesto, dok je Monpelje novim porazom napravio ogroman korak unazad kada je u pitanju borba za evrokupove

Žirondinci su odlično započeli sezonu, zatim dosta oscilirali, a ovaj trijumf mogao bi da znači početak nove dobre serije i veće šanse za plasman u Ligu Evrope. Tri boda Bordou na gostovanju Evijanu obezbedio Kazri pogotkom u 11. minutu susreta.

Monpelje se lako predao protiv Lila. Ro je gostima doneo prednost u osmom minutu meča, da bi na 2:0 povisio mladi Portugalac Markos Lopeš. Konačan rezultat postavio je Brajan Dabo u 90. minutu susreta. Rems je posle prvih 45 minuta imao prednost od 1:0 protiv Lorijana, ali u nastavku je usledio veliki preokret. U periodu od 49. do 64. minuta gosti su postigli dva pogotka (Gasama i Gereiro), a tačku na i stavio je Žano četiri minuta pre kraja.

Još jedan tim koji se nalazi na jednoj od tri poslednje pozicije večeras je doživeo neuspeh. U pitanju je ekipa Meca, kojoj ako nešto pod hitno ne promeni neće biti spasa. Ekipa koju sa klupe predvodi trener Kartije za trijumf ne zna od početka novembra, a poslednji ko im je uzeo meru jeste sve bolja Bastija - 2:0. Nošeni nedavnom pobedom nad Pari Sen Žermenom (4:2) i eliminacijom Monaka iz Liga kupa Korzikanci igraju kao u transu što ih je dovelo koliko-toliko u bezbednu poziciju.

Kaen je nastavio svoju pobedonosnu seriju, pošto je srušio "naš" Tuluz za četvrti trijumf u nizu - 2:0. Od prvog do poslednjeg minuta u timu gostiju igrali su Pavle Ninkov i Aleksandar Pešić.

LIGA 1 – 24. KOLO

Sent Etjen – Lans 3:3 (1:0)