""

Briž kod kuće vadio evropske fleke (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.08.17. | 21:55

Preokret domaćina protiv Eupena

Briž je u Evropi doživeo nokaut od Bašakšehira, ali u domaćem prvenstvu koliko-toliko “vadi fleke“. Jedan od najtrofejnijih belgijskih klubova na svom terenu je savladao Eupen sa 3:1 u drugom kolu Pro lige.

Ipak, Briž je teže nego što pokazuje rezultat došao do tri boda, jer je gost poveo u 19. minutu preko Dijavandua Dijanea.

Prokret domaćina počeo je sa penala u 32. minutu, a siguran sa bele tačke bio je napadač Jele Fosen.

Denis Bonaventure je u 65. minutu doveo Briž u vođstvo, a konačan rezultat za sigurno pobedu postavio je Abdulaj Dijabi u prvom minutu sudijske nadoknade.

Poslednja tri minuta večerašnjeg duela gostujući tim odigrao je sa desetoricom na terenu, jer je drugi žuti karton i isključenje zaradio Siebe Blondel.