Bruka u Moskvi! Gaščenkov ukočio Lokomotivu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.09.17. | 20:25

Železničari sve dalje od borbe za titulu

Čovek odluke: Gaščenkov

Još jedan veliki kiks Lokomotive na zatvaranju desetog kola ruskog prvenstva. Ovaj put na svom terenu protiv "fenjeraša" Amkara iz Perma, koji je pobegao sa poslednjeg mesta zahvaljujući minmalnom trijumfu od 1:0.

Za pogodak odluke pobrinuo se Mihail Gaščenkov, koji je posle 40-ak sekundi igre uhvatio na spavanju odbranu Železničara i lepim udarcem matirao golmana Giljermea. U preostalih 89 minuta Lokomotiva je stvorila nekoliko prilika, ali nije našla put do mreže Amkara.

Gosti iz Perma su se odbranili i zabeležili drugu pobedu u sezoni, a zanimljivo da ove sezone pobeđuju isključivo na gostovanjima, dok kod kuće imaju tri poraza i remi.

U redovima Lokomotive ceo meč odigrao je srpski internacionalac Nemanja Pejčinović, a zaradio je i žuti karton u 40. minutu. Železničari su ovim porazom izgubili korak u trci sa liderom Zenitom, pošto će im klub iz Sankt Peterburga pobeći na tabeli.