""

Burgštaler “izburgijao“ Augzburg, Farman opet spustio rampu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.17. | 17:28

Šalke na svom terenu ubedljiv protiv bavarskog tima sa 3:0

Konačno je i Šalke pobedio! Ekipa iz Gelzenkirhena ubedljivo je savladala Augzburg sa 3:0 u meču 24. kolu Bundeslige. To je Šalkeu bila prva pobeda posle šest utakmica i sada navijači ovog kluba mogu sa malo više optimizma da gledaju na budućnost.

Glavni junak današnjeg duela bio je Gvido Burgštaler koji je dva puta zatresao protivničku mrežu u četvrtom i 29. minutu. A njemu uz rame stao je i golman Ralf Farman koji je u 32. minutu odbranio penal Pola Verhega.

Konačan rezultat postavio je Danijel Kaliđuri dva minuta pošto je Verheg bio neuspešan. Inače, ovo je šesti penal od 14 udaraca sa bele tačke koji je Farman odbranio.

Promašeni penal je potpuno "ubio" gostujuću ekipu, dok je Šalke u nastavku utakmice rutinski kontrolisao tempo. S vremena na vreme su domaći pretili Augzburgu, ali bez konkretnog rezultata.

Maks Majer je u 76. minutu bio snalažljiv u kaznenom prostoru, ali je golman Marvin Hic pročitao njegovu nameru. U poslednjim trenucima utakmice je i Jevgen Konopljanka mogao da se upiše u strelce, međutim, raspoloženi Hic je još jednom dobro reagovao.

schalke 3-0 Augsburg all goals by AllReplayGoals