ČEMPIONŠIP: Policajci hapse redom, vratio se Žigić, radost Šumara u Ist Midlends derbiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.09.13. | 18:41

Četa Harija Rednapa ruši redom i hita ka Premijer ligi, Notingem Forest konačno savladao ljutog rivala

Nova pobeda i Kvins Park Rendžersa i Ist Midelnds derbi obeležili su današnju runu u Čempionšipu.

Četa Harija Rednapa igra sjajno ove sezone i na dobrom je putu da obezbedi ekspresan povratak u Premijer ligu. Pred Policajcima je danas pao Midlsbro (2:0). Posle samo četiri minuta igre, kontroverzni Džoi Barton je na asistenciju Simpsona načeo goste i utabao put ka pobedi.  Sve dileme rešio je Ostin pogotkom sa bele tačke. Posebnu pažnju je izazvao debi Nika Kranjčara na Loftus Roudu. Hrvat je bio najbolji pojedinac meča i pokazao da će biti veliko pojačanje Policajaca.

Nikola Žigić se posle pauze zbog povrede vratio na teren, ali ni njegov ulazak u igru u 65. minutu nije pomogao Birmingemu da izbegne poraz u Redingu. Deni Gatri je bio prvo ime meča. U 32. minutu je iz slobodnjaka pogodio mrežu Plavaca za 1:0. Odmah po ulasku na teren, Žigić je imao sjajnu priliku, ali je njegov udarac glavom prohujao pored stative gola domaćeg tima. Samo par minuta kasnije, Gatri je još jednom majstorijom iz slobodnjaka rešio pitanje pobednika.

U čuvenom Ist Midlends derbiju između, Notingem Forest je posle pet neuspelih vezanih pokušaja konačno savladao ljutog rivala Derbi Kaunti. Četiri minuta pre odlaska na poluvreme, novajlija iz Hal Sitija, Džek Hobs je udarcem glavom postigao prvenac za Šumare i doneo pobedu Notingemu.