Slavlje navijača i igrača Notingema

Čovek s maskom rešio Derbi posle dva minuta, Šumari su u trci za Premijer ligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.19. | 22:40

Vredna pobeda za Notingem Forest

Trebalo je da dođe Martin O'Nil, klupska legenda Notingem Foresta na klupu, pa da ovaj uspavani velikan engleskog fudbala konačno oživi i prodiše san zvani povratak u Premijer ligu. Svesni da je borba za dve čelne pozicije nedostižna, na Siti Graundu su se skoncentrisali na plej-of i za sada im dobro ide.

Krupan korak napravili su večeras pobedom nad Derbi Kauntijem Frenka Lamparada od 1:0 u zanimljivom meču koji je rešen posla samo dva minuta igre. Sjajni Francuz Joan Benaluan, štoper koji se nije proslavio u Lesteru, sjajno se snašao u petercu gostiju i posle gužve ćušnuo loptu u mrežu za veliko slavlje Šumara i njihovih navijača.

Probao je Derbi da ugrozi trijumf domaćina, ali se Notingem odlično branio i koristio svaku priliku da napadne. Oba tima imala su po nekoliko prilika da postignu još neki gol, ali je na kraju presudio taj jedan pogodak Benaluana s početka utakmice.

Notingem je ovom pobedom stigao do brojke 50 bodova (jedan manje od Derbija) i nalazi se na tri boda od pozicije broj šest koja je postala san njegovih fanova. Derbi je zabeležio treći vezani poraz i čini se da mladi tim Frenka Lamparda polako posustaje.

ENGLESKA 2 - 34. kolo:

Vigan - Ipsvič 1:1 (0:1)