""

Cvajta: Braunšvajg opet u zadnji čas i opet posle preokreta

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.03.17. | 20:45

Tako se dokazuje kvalitet i veličina kluba...

Tako se ulazi u viši rang i tako se dokazuje veličina kluba! Ajntraht iz Braunšvajga ponovo je na pobedničkom putu, a na tome može da zahvali tome što je ponovo do trijumfa došao pogotkom u samom finišu utakmice: Ajntraht - Hajdenhajm 3:2.

Ekipa koja silno želi u Bundesligu ove sezone - kako bi na taj način proslavila 50 godina od osvajanja jedine titule šampiona Nemačke u svojoj istoriji - prošlog vikenda savladala je Fortunu u Dizeldorfu sa 2:1, golom u 89. minutu, i to nakon 0:1 na poluvremenu, a večeras je preokrenula posle dva zaostatka - 0:1 i 1:2. Treći, pobedonosni pogodak za Braunšvajg delo je iskusnog Kena Rajhela u drugom minutu sudijske nadoknade.

Prethodno su goste do prednosti dovodili Šnaterer u 3. i Feik iz penala u 73. minutu. Preokret Ajntrahta pokrenuo je Niman 12 minuta pre kraja. Isti igrač bio je strelac i u prošlom kolu u Dizeldorfu za 1:1...

Ajntraht iz Braubšvajga trenutno je treći sa 47 bodova, koliko ima i Union Berlin, dok je lider Štutgart sakupio dva više.

Veoma važna tri boda u borbi za opstanak večeras su osvojili Lavovi iz Minhena. Oni su kod kuće dobili Vircburger sa 2:1. Bilefeld je trijumfom nad Kajzerom (2:0) pobegao sa dna, za sada...