Strašni Franc Vagner razbucao Kavalirse

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.04.24. | 21:32

Orlando pregazio Klivlend i izjednačio na 2:2 u plej-of seriji

Nemci i košarka... Sve više postaje jasno zbog čega su svetski šampioni. Imaju igrače... Strašne. Pokazao je to danas Franc Vagner koji je večeras razbucao Klivlend Kavalirse i doneo Orlandu izjednačnje u seriji na 2:2. Orlando je ubedljivom pobedom 112:89 pokazao da ništa ovde nije gotovo.

Klivlend je pre ove utakmice imao prednost 2:1, generalno je tim Kavalirsa pokazao više u ovoj seriji i nekako se činilo da su favoriti, ali to kao da je razbesnelo Nemca koji je igrao čak 39 minuta i za to vreme ubacio 34 poena i tako postavio lični rekord karijere kada je u pitanju broj poena u plej-of utakmici. Imao je 13 skokova i četiri asistencije. Najimpresivnije od svega je procenat šuta. Ubacio je 13 od 17 šuteva.

Sve je bilo rešeno u drugom poluvremenu kada je napad Klivlenda u potpunosti nestao. Gosti iz Klivlenda su ubacili samo 29 poena za 24 minuta, a ako istaknemo da su samo u drugoj deonici dali 37, onda vam to dovoljno ilustruje koliko su pali.

Imali su Kavalirsi 10 poena prednosti tokom drugog kvartala, a onda Orlando na krilima Vagnera pravi veliki preokret, a u jednom trenutku su igrači Medžika imali ravno 30 poena prednosti kada je na semaforu stajalo 110:80.

Na kraju su Kavalirsi donekle smanjili i izbegli totalnu bruku.

Posle Vagnera, najefikasniji je bio Džonatan Ajzak sa 14 poena. Donekle je bilo iznenađenje da je Paulo Bankero stao na svega devet poena, ali kada vaš tim dominira, onda to i nije toliko bitno.

Klivlendu je falio znatno bolji Donovan Mičel koji je ubacio 18 poena.