"David Neres"

David Neres je prodoran kao šilo i spreman da zaludi Evropu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.17. | 16:24

Ajaks ubedljiv u Herenvenu

David NeresDva kiksa u nizu, treći bi bio previše. Marsel Kajzer je morao da reaguje, a njegov spasonosni potez bilo je vraćanje na teren Davida Neresa, koji polako, ali sigurno opravdava 12.000.000 evra koliko je Ajaks u januaru izdvojio kako bi ga doveo iz Sao Paula. Dva brza gola 20-godišnjeg napadača pogurala su Kopljanike do ubedljivih 4:0 na gostovanju kod Herenvena u sedmom kolu Eredivizije.

Neres je poslao jasnu poruku: ja moram da igram svake nedelje! Nije mu bilo lako na početku evropske karijere, ali čini se da je preležao nostalgiju i počeo da se privikava na fudbal na Starom kontinentu. Ove sezone, kad god mu je Kajzer dao šansu uzvratio je na pravi način.

Danas je bio nezaustavljiv. Prvo divan dupli pas sa Klas Janom Huntelarom, prošao je Neres pored kompletne Herenvenove odbrane kao vetar i zatim loptu poslao u mrežu. Samo tri minuta kasnije ponovo je Huntelar bio asistent, glavom mu je prosledio jednu dubinsku loptu, a Neres je još jednom bio brži od čuvara. Mnogo brži.

Sve posle toga bilo je rutina. Lase Šene sa penala za 3:0, pa Maksimilijan Veber, letošnje pojačanje iz bečkog Rapida, za konačnih 4:0. Ali Neres je postavio temelje pobede. Kajzere, čik ga posle ovoga skloni iz tima?

Pomenućemo samo još da je Nemanja Mihajlović igrao za Herenven od 62. minuta utakmice.